Wizualizacja stanowiska zrobotyzowanego RW112
stanowisko spawalnicze

STANOWISKO RW112

Rozwiązanie wydajne to stanowisko zrobotyzowane, oparte na dwóch robotach AR2010 poruszających się po torze jezdnym TSL-1000 oraz posiadające dwie strefy pracy, z których każda wyposażona jest w jednoosiowe obrotniki HSB wraz z podporami. Zastosowanie takiego stanowiska gwarantuje bardzo dużą wszechstronność i wydajność, dzięki czemu może znacznie usprawnić procesy produkcyjne i zwiększyć produktywność w różnych branżach przemysłowych

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Parametry stanowiska

Wydajność stanowiska
PrzeznaczenieStanowisko do detali wymagających obrót w jednej osi, najczęściej do elementów
Powierzchnia112 m2
Stosowane materiałystal zwykła, stal wyższej wytrzymałości
Dostęp do spointrudna

Gabaryty spawanego detalu

DŁUGOŚĆ 1 - 600 mm
SZEROKOŚĆ 1 - 160 mm
WYSOKOŚĆ 1 - 220 mm
WAGA 1 - 20000 kg

Korzyści z wdrożenia

Korzyści wdrożenia stanowiska prestiżowego

Korzyści wdrożenia robotyzacji
 • Roboty AR2010: Są to zaawansowane roboty przemysłowe, które wykorzystują systemy spawalnicze w celu wykonywania zadań do których zostały przeznaczone. Mają szeroki zasięg roboczy oraz precyzyjne i szybkie ruchy, co czyni je idealnymi do zastosowań przemysłowych. Każdy z robotów jest wyposażony w własne systemy sterowania, które umożliwiają programowanie i koordynację ich działania.

 • Tor jezdny TSL-1000: To specjalnie zaprojektowany element liniowy, po którym mogą przemieszczać się roboty przemysłowe. Tory tego typu są niezwykle precyzyjne, wytrzymałe i zapewniają płynne ruchy robotów wzdłuż swojej trasy. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania na stanowisku zrobotyzowanym roboty mogą bezpiecznie i efektywnie przemieszczać się po całym jego obszarze.

 • Jednoosiowe obrotniki HSB wraz z podporami są rozwiązaniem, które umożliwia obrót wokół jednej osi w pełnym zakresie. Dodatkowo zastosowanie takiego kompletu w każdej ze stref pracy stanowiska pozwala znacząco skrócić czas przestojów i jednocześnie zwiększając przy tym produktywność całego procesu.

 • W przypadku stanowisk zrobotyzowanych, bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem. Systemy te są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak kurtyny świetlne zatrzymujące ruch robotów w przypadku wykrycia obecności osób w niebezpiecznej odległości.

 • Podsumowując cały system jest zoptymalizowany pod kątem efektywnej koordynacji działań robotów. Dzięki odpowiedniemu programowaniu i synchronizacji, roboty AR2010 mogą wykonywać zadania jednocześnie na różnych strefach pracy. Na przykład, jeden robot może pracować na jednym obrotniku HSB, podczas gdy drugi robot wykonuje operacje na drugim obrotniku. To umożliwia równoległe i efektywne przetwarzanie zadań

Podstawowe wyposażenie stanowiska prestiżowego

Yaskawa Motoman AR2010

6-osiowy robot MOTOMAN AR2010 z serii AR dzięki wysokiej dokładności odwzorowania ścieżki ruchu idealnie sprawdzi się w aplikacjach z zakresu spawania łukowego. Duży udźwig do 12 kg oraz zakres pracy do 2010 mm sprawiają, że AR2010 może być z powodzeniem stosowany do spawania dużych, skomplikowanych detali.

SZCZEGÓŁY

TSL-1000SD

Jest to tor montowany przy podłożu z wbudowanym serwomechanizmem. Na torze można umieścić specjalne wózki służące do transportu robota, na jednym torze może być ich przytwierdzone maksymalnie dwie sztuki. W zależności od zastosowanego wózka jezdnego dzięki zastosowaniu takiego toru jesteśmy w stanie znacząco zwiększyć zasięg pracy robota. Z uwagi na fakt iż tor zbudowany jest […]

SZCZEGÓŁY

HSB-1000

Ultraszybkie, dokładne i łatwe w programowaniu

SZCZEGÓŁY

Zobacz inne stanowiska zrobotyzowane

 

Zainteresowany

Skontaktuj
się z nami

O czym chcesz z nami porozmawiać?

 • stanowisko zrobotyzowane
 • robot współpracujący
 • serwis
 • szkolenie
 • oprzyrządowanie i elementy ekspolatacyjne
  Pobieranie danych...