Wizualizacja stanowiska zrobotyzowanego RW101
stanowisko spawalnicze

STANOWISKO RW101

Rozwiązanie ekonomiczne zostało wyposażone w robota AR2010 oraz pozycjonera dwustanowiskowy V2-500D3. Jest to specjalnie zaprojektowane rozwiązanie do zastosowań spawalniczych wymagających ciągłej pracy systemu. Z jednej strony detal jest układany wodpowiednio zaprojektowanym oprzyrządowaniu przez operatora natomiast po drugiej jego stronieodbywa się już proces spawania. Taka cela może znacznie zwiększyć wydajność i jakość produkcji, jednocześnie zmniejszając czas i koszty pracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Parametry stanowiska

Wydajność stanowiska
PrzeznaczenieStanowisko do detali wymagających obrótu w jednej osi
Powierzchnia24 m2
Stosowane materiałystal zwykła, aluminium
Dostęp do spoinłatwa

Gabaryty spawanego detalu

DŁUGOŚĆ 1 - 400 mm
SZEROKOŚĆ 1 - 160 mm
WYSOKOŚĆ 1 - 120 mm
WAGA 1 - 500 kg

Korzyści z wdrożenia

Korzyści wdrożenia stanowiska prestiżowego

Korzyści wdrożenia robotyzacji
 • Zastosowany w stanowisku robot Yaskawa Motoman AR2010 jest robotem przemysłowym zaprojektowanym do precyzyjnych zadań spawalniczych. Posiada wysoką powtarzalność i optymalny zasięg przy zachowaniu ogromnej mobilności, co pozwala mu na pracę w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo robot może zostać wyposażony w systemy kontroli jakości, co zapewnia precyzyjne i powtarzalne wyniki.

 • Pozycjoner dwuosiowy V2-500D3 jest idealnym dodatkiem do robota AR2010. Pozwala naprecyzyjne ustawienie elementów do spawania w odpowiedniej pozycji, co pozwala na dokładne wykonanie spoin. Pozycjoner ten może obracać elementy wokół jednej osi na każdej z jego stron. Pozwala to na ustawienie detali w najbardziej dogodnej pozycji.

 • Cela wyposażona w takie urządzenia pozwala na wykonywanie złożonych spawów w trudno dostępnych miejscach, bez potrzeby ręcznego manipulowania elementami do spawania. Robot AR2010 i pozycjoner V2-500D3 mogą być zaprogramowane, aby wykonywać spawy w sposób powtarzalny i zgodny z wymaganiami, co zapewnia wysoką jakość produkcji.

 • W celu zapewnienia bezpieczeństwa operatorów, zrobotyzowana cela została wyposażona w systemy bezpieczeństwa, opierający się na zamkach bezpieczeństwa. Pozwala to na bezpieczne i efektywne wykorzystanie urządzeń w produkcji przemysłowej.

 • Podsumowując, zrobotyzowana cela wyposażona w robota AR2010 i pozycjoner dwuosiowy V2-500D3 jest idealnym rozwiązaniem dla zastosowań spawalniczych przy detalach wymagających obrotu w jednej osi. Dzięki temu można osiągnąć wysoką jakość produkcji, zwiększyć wydajność oraz zmniejszyć czas i koszty pracy.

Podstawowe wyposażenie stanowiska prestiżowego

Yaskawa Motoman AR2010

6-osiowy robot MOTOMAN AR2010 z serii AR dzięki wysokiej dokładności odwzorowania ścieżki ruchu idealnie sprawdzi się w aplikacjach z zakresu spawania łukowego. Duży udźwig do 12 kg oraz zakres pracy do 2010 mm sprawiają, że AR2010 może być z powodzeniem stosowany do spawania dużych, skomplikowanych detali.

SZCZEGÓŁY

V2-500D3

Pozycjoner dwustanowiskowy do detali wymagających obrotu wokół jednej osi. Zaprojektowany z myślą o najlepszej możliwej stabilności detalu podczas procesu spawania. Pozycjoner ten posiada strefę rozładunku oraz załadunku oznacza to tyle, że gdy po jednej stronie pracuje robot to po drugiej operator ma już możliwość montować kolejny detal.

SZCZEGÓŁY

Zobacz inne stanowiska zrobotyzowane

 

Zainteresowany

Skontaktuj
się z nami

O czym chcesz z nami porozmawiać?

 • stanowisko zrobotyzowane
 • robot współpracujący
 • serwis
 • szkolenie
 • oprzyrządowanie i elementy ekspolatacyjne
  Pobieranie danych...