System zrobotyzowany 4-stanowiskowy z Gantry i Gallow Gantry_główne_zdjęcie
Dębica

System zrobotyzowany 4-stanowiskowy z Gantry i Gallow Gantry

Firma od 1996 roku zajmuje się produkcją agregatów prądotwórczych oraz sprzętu do zastosowań specjalnych. Swoją siedzibę ma w Dębicy, południowo-wschodniej części Polski. Firma znana jest z tego, iż oferuje najwyższej jakości agregaty prądotwórcze, motopompy, systemy zasilania awaryjnego oraz kontenery rozsuwane.

Podjęte działania

Pierwsze stanowisko zostało przystosowane do spawania dużych konstrukcji. W tym celu wyposażone zostało w trzyosiowy system Gantry współpracujący z robotem AR2010. Dodatkowo stanowisko zostało zaopatrzone w dwa pozycjonery oraz źródło spawalnicze, przystosowane do spawania metodą MIG/MAG. Prace nad tym wszystkim, w sposób łatwy i przejrzysty, umożliwia kontroler YRC1000 wraz z ręcznym programatorem.

Drugie stanowisko składa się z robota AR3120, również sterowanego wspomnianym wyżej kontrolerem. Robot ten porusza się po 16 metrowym torze jezdnym pomiędzy czterema pozycjonerami jednoosiowymi.

Kolejne, trzecie stanowisko, to robot AR2010 tworzący pełny system. Przemieszcza się dzięki trzyosiowej konstrukcji Gallow Gantry i porusza się po torze jezdnym o długości 10 metrów. Stanowisko to zostało wyposażone w udźwig o masie 7 t. Sterowanie owego stanowiska możliwe jest również dzięki kontrolerowi YRC1000.

Czwarte stanowisko to robot AR3120, służący do przenoszenia komponentów na platformę roboczą. Umożliwia to transport konstrukcji pomiędzy stanowiskami i kolejnymi procesami technologicznymi.

Projekt System zrobotyzowany 4-stanowiskowy z Gantry i Gallow Gantry

Zainteresowany

Skontaktuj
się z nami

O czym chcesz z nami porozmawiać?

  • stanowisko zrobotyzowane
  • robot współpracujący
  • serwis
  • szkolenie
  • oprzyrządowanie i elementy ekspolatacyjne
    Pobieranie danych...