Wilków

Stanowisko z robotem na torze i 2-osiowym obrotnikiem

Firma jest bardzo rozpoznawalną marką w obszarze produkcji maszyn wiercących oraz kotwiących dla górnictwa podziemnego. Najważniejszą zasadą działania firmy jest sprostanie oczekiwaniom jakie stawia ostateczny użytkownik, dlatego też od wielu lat na etapie produkcji współpracują z finalnym klientem co zapewnia dostarczenie mu maszyn, które spełnią jego oczekiwania pod względem jakości i użyteczności. Firma działa na rynku od ponad 40 lat. Specjalizuje się w produkcji maszyn wiercących i kotwiących dla górnictwa podziemnego. We współpracy z partnerem GHH Fahrzeuge oferuje dodatkowo maszyny ładująco-odstawcze. Swoją siedzibę ma w miejscowości Wilków, południowo-zachodniej części Polski.

Podjęte działania

Podjęliśmy decyzję o zastosowaniu dwuosiowego obrotnika, ze względu na przestrzenne detale i produkty. Udźwig został dopasowany do komponentów. Robot natomiast został umiejscowiony na torze jezdnym, celem zwiększenia zasięgu jego pracy.
Zastosowany system zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego składa się z robota AR2010, programowanego przez kontrolera YRC1000. Kontroler ten zmienia również położenie pozycjonera dwuosiowego DK-1000. Całe stanowisko zabezpieczone jest wygrodzeniem oraz kurtynami bezpieczeństwa firmy SICK, które zatrzymują pracę w celi, kiedy ich wiązki zostaną przecięte. W środku umieszczony został osprzęt spawalniczy TPS400i firmy Fronius, który umożliwia spawanie metodą MIG/MAG.

Projekt Stanowisko z robotem na torze i 2-osiowym obrotnikiem

Zainteresowany

Skontaktuj
się z nami

O czym chcesz z nami porozmawiać?

  • stanowisko zrobotyzowane
  • robot współpracujący
  • serwis
  • szkolenie
  • oprzyrządowanie i elementy ekspolatacyjne
    Pobieranie danych...